Anhydridové lité podlahy


Pro anhydritové podlahy se běžně používá označení lité podlahy nebo také sádrové podlahy. Jedná se o směs na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími přísadami. Díky kvalitnímu materiálu pak vzniká tekutý samonivelační potěr s vynikajícími vlastnostmi a perfektním výsledkem.
Pro výrobu anhydritové podlahy vybíráme ty nejkvalitnější a v praxi osvědčené suroviny.

Lité podlahy jako dokonalý nástupce klasických betonových podlah

Anhydritové podlahy jsou používány nejen při výstavbě rodinných domů (také dřevostaveb), ale i bytů. Skvělé využití naleznou také v komerčních objektech a objektech občanské vybavenosti. Lité podlahy se tak jistě stávají nástupci klasických betonových podlah, a to svými nespornými výhodami.

Výhody litých podlah

> Samonivelační potěr zaručuje dokonalé rozprostření, čímž vzniká rovný, hladký a pevný povrch, na který můžete pokládat libovolnou podlahovou krytinu.
> Aplikace naší lité podlahy nevyžaduje fyzicky náročnou práci.
> Anhydritové podlahy jsou rychle hotové. Pro názornost uvádíme příklad: realizace lité podlahy v běžném rodinném domě netrvá ani jeden celý den.
> Už druhý den po realizaci samonivelačního potěru můžete po podlaze chodit a po čtyřech až pěti dnech podlahu zatížit.

Po pokládce anhydritové podlahy odpadá zdlouhavý úklid prachu a jiných nečistot.

Investice do lité podlahy se vyplatí

Uvažujete-li o podlahovém vytápění, pak je samonivelační potěr to pravé. Lité podlahy se rychle a velmi dobře prohřívají a mají skvělou tepelnou vodivost. Anhydritové podlahy jsou pokládány v tekutém stavu, čímž je zajištěno proniknutí směsi do všech míst okolo trubek podlahového topení.

Jak probíhá realizace lité podlahy?

Směs na výrobu anhydritové podlahy dopravujeme na místo ve speciálním mobilním (výrobním) zařízení, v tzv. TransMixu. Díky tomu dochází ke smíchání s vodou až na místě. Směs pak během krátké doby naaplikujeme na připravený podklad. Rozlitím se vytvoří hladký povrch, ve kterém nevznikají žádné trhliny.

Na celý průběh realizace lité podlahy dohlížejí naši zkušení odborníci.


PODÍVEJTE SE TAKÉ

> Cementové lité podlahy
> Nivelační lité podlahy

Volejte +420 739 437 969 nebo pište na info@frymek.cz
Rádi probereme možnosti pro vaše podlahy nebo stavbu.