Cementové lité podlahy

Lité cementové podlahy jsou řešením především v případech, kdy použití anhydritové podlahy není možné, což se stává například v průmyslových prostorech trvale zatížených mokrým provozem, kolem krytých bazénů, veřejných sprch apod.

Výhody cementových litých podlah

Cementové podlahy jsou řešením konstrukce pod konečnou nášlapnou vrstvu – podlahovou krytinu – a představují oblíbený stavební materiál v současné moderní výstavbě. Ve srovnání s klasickým zavlhlým cementovým potěrem jsou moderní lité cementové podlahy řešením s mnoha praktickými výhodami, jako je snadnější, přesnější a v neposlední řadě také mnohem rychlejší způsob provádění cementové podlahy. Tím dojde nejen ke zrychlení práce a snížení potřebného množství pracovníků, ale také ke zlepšení konečných vlastností konstrukce cementové podlahy. Díky tomu jsou i celkové náklady spojené s prováděním lité cementové podlahy mnohem nižší.

Tyto výborné vlastnosti a jednoduchý způsob pokládky lité cementové podlahy zajišťují výrazné zlepšení podmínek na stavbě. Po aplikaci je cementová podlaha homogenní v celé své vrstvě a není zapotřebí dalšího hutnění. Cementová podlaha je velmi vhodná i pro podlahové topení – při pokládce nevytváří žádné dutiny a tak jsou topné trubky dokonale obklopeny potěrem, který skvěle přenáší teplo.

V bodech

> splňuje ČSN EN 13813, CT-C20-F5
> možné použití v trvale vlhkém prostředí
> rychlost pokládky
> vysoká rovinatost podlahy
> cementový potěr vhodný pro podlahové topení
> minimální objemové změny
> vysoká pevnost v tlaku za ohybu
> cenově na úrovni klasických cementových potěrů
> cca 60% zatížitelnost po 7 dnech

Obliba a uplatnění litých cementových podlah v moderním stavebnictví stále stoupá díky jejich výhodným vlastnostem. Cenu úměrnou vysoké kvalitě a především časové výhody spojené s použitím cementové podlahy ocení každý investor. Litá cementová podlaha je pochozí po 24 až 48 hodinách a 60% zatížení snese již po 7 dnech. Přesto však doporučujeme použití anhydridových litých podlah.

Volejte +420 739 437 969 nebo pište na info@frymek.cz
Rádi probereme možnosti pro vaše podlahy nebo stavbu.